Jakie uzdrowisko w Polsce wybrać?

Mapa polskich uzdrowisk jest bardzo gęsto usiana punktami, które z pewnością warto odwiedzić. Miejscowości posiadające status uzdrowisk znajdują się dosłownie na terenie całego kraju, choć najwięcej z nich znajduje się w regionach górskich.

Jak wybrać sanatorium?

Przy wyborze sanatorium należy przede wszystkim kierować się wskazaniami zdrowotnymi. Sanatoria w Polsce posiadają różnorodne specjalizacje. Dla nikogo też nie jest chyba tajemnicą, że osoby o zmiennym i bardzo wysokim ciśnieniu krwi raczej powinny unikać uzdrowisk położonych wysoko w górach.

uzdrowiska w Polsce

Uzdrowiska w Polsce – Krynica

Jeżeli chodzi o uzdrowiska w Polsce, to jednym z najbardziej popularnych jest Krynica – Zdrój. Położona jest ona na południu Polski, w niedalekiej odległości od Nowego Sącza. Dojazd do Krynicy z Krakowa zajmuje około dwóch godzin. Można tam bez problemu dotrzeć zarówno własnym samochodem jak i korzystając z transportu publicznego. Autobusy na trasie Kraków – Krynica kursują średnio co dwie godziny.

Co leczy się w Krynicy?

Krynica znana jest przede wszystkim z wód leczniczych. Sanatoria w Polsce, w tym Krynica, posiadają liczne zabiegi zdrowotne. Krynica to także idealne miejsce do spacerów i aktywnego wypoczynku na łonie natury. Przyjeżdżają tu kuracjusze z całego kraju. Najwięcej na pobycie w tym uzdrowisku mogą skorzystać osoby ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, a także z problemami trawiennymi. Liczba obiektów sanatoryjnych jest ogromna – można wybrać placówkę prywatną lub publiczną. Na refundowany wyjazd trzeba nieraz trochę poczekać, ponieważ jest bardzo dużo chętnych. Wyjazd prywatny też warto wcześniej zarezerwować.