Kraków – miejsca nieznane

noclegi KrakówJeżeli chodzi o zabytki i Kraków to każdy z nas widzi przed oczami kościół Mariacki, Zamek na Wawelu czy Sukiennice, ale Kraków to nie tylko takie miejsca, Kraków to również zabytki nieco bardziej tajemnicze, ale równie warte zobaczenia.

Magnetyczne Wille
Mało kto podczas zwiedzania Krakowa zwróci uwagę na opuszczone i nieraz już zaniedbane wille, warto jednak znaleźć czas i choć przez chwilę przyjrzeć się, choć dwóm z nich. Pierwsza to Willa Mira, należąca niegdyś do bardzo bogatego i wpływowego aptekarza, którego stać było na zatrudnienie jednego z najzdolniejszych w tamtych czasach architektów, a więc Józefa Kryłowskiego, który zaprojektował budynek przypominający swym wyglądem średniowieczne warownie.

Drugim wartym do odwiedzenia miejscem, głównie ze względów historycznych jest willa Oscara Schindlera, niemieckiego przedsiębiorcy, który w okresie II wojny światowej wykazał się wielką odwagą, ratując Żydów przed śmiercią ze strony Niemców.

Opuszczone miejsca w Krakowie
Takich mniej znanych obiektów jest w tym mieście zdecydowanie więcej, warto poświęcić kilka dni i zobaczyć zabytki mniej znane, przez co może dla niektórych ciekawsze, jeżeli chodzi o temat noclegów Kraków posiada wiele interesujących miejsc, o bardzo zróżnicowanych cenach do zaoferowania — każdy powinien znaleźć więc coś dla siebie. Warto zostać w Krakowie, choć kilka dni i zamiast Sukiennic wybrać się do miejsc związanych z historią, o których wielu ludzi już nie pamięta.