Salt mine Kraków – najważniejsza atrakcja turystyczna Polski

Nie da się ukryć, że Polska jest dość atrakcyjnym miejscem pod względem turystycznym na świecie. Oczywiście nie może się równać z prawdziwymi w tym zakresie potęgami, lecz mimo wszystko zagraniczni turyści odwiedzający Polskę liczeni są w dziesiątkach milionów rocznie. Co przykuwa ich największą uwagę? Nie da się ukryć, że atrakcje takie jak salt mine Kraków, czyli kopalnia soli w Wieliczce.

Czym jest salt mine Kraków?

Nazwa ta to z angielszczona nazwa kopalni soli w Wieliczce, czyli jednego z najstarszych polskich obiektów górniczych, a także jednego z najstarszych na świecie. Szacuje się, że wydobycie soli było tam prowadzone nawet od 4 tysięcy lat, a sól wydobywana była na powierzchnie praktycznie przez całą historię polski, aż do roku 1996, gdy działanie kopalni zakończono i oddano ją w ręce turystów.

Dlaczego jest tak popularna?

Według statystyk prowadzących przez władzę kopalni, co roku odwiedzają ją niecałe 2 miliony turystów, przy czym znaczną większość to turyści zagraniczni. Co ich przyciąga tak do tego miejsca? Przede wszystkim jego niezwykła historia, lecz również zapierające dech w piersi widoki. Wiele osób odwiedzających Wieliczkę opisuje to doświadczenie jako przeniesienie się do zupełnie innego świata. Nic dziwnego, ponad 100 metrów pod ziemią, wśród licznych korytarzy i komnat wykutych prosto w soli, wypełnionych często podwodnymi jeziorami, można poczuć się jak w zupełnie innym świecie. https://www.seekrakow.com/en/wieliczka-salt-mine/