Wycieczki, na które warto się wybrać będąc w Krakowie

Kraków co roku przyciąga do siebie rzeszę turystów z całej Polski, jak i z zagranicy. Wiele osób oprócz znanych punktów tego miejsca, chce także zobaczyć inne, nowe miejsca, które warte są uwagi. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych wycieczek, na które zabiera zwiedzających profesjonalny przewodnik.

Schindler’s Factory – Fabryka Shindlera


Fabryka Shindlera to muzeum, które warte jest odwiedzenia. Można się wybrać tam zarówno z dziećmi, jak i z przyjaciółmi, by dowiedzieć się więcej o historii Polaków, którzy doświadczyli życia podczas II Wojny Światowej. Samo zwiedzanie Schindler’s factory trwa około 1,5 godziny.

Fabryka Oskara Shindlera i dawne getto


Odwiedzenie Fabryki można połączyć ze zwiedzaniem dawnego getto. Warto jednak dodać, iż jest to wycieczka bardzo emocjonująca i być może dla niektórych ciężka. W tym przypadku trzeba nastawić się na około 2 – 3 godziny zwiedzania. Można skorzystać z audio-przewodnika, a transport na miejsce wliczone jest w cenę biletu.

Wycieczka meleksem wraz ze zwiedzaniem Fabryki Shindlera
To kolejna propozycja dla osób, które chcą zwiedzić Kraków w bardzo oryginalny, unikatowy sposób oraz w komfortowych warunkach udać się do Muzeum. Na wielu stronach internetowych można kupić tego typu atrakcję za niewielkie pieniądze. Szczególnie dzieci będą zachwycone, gdy będą podziwiać miasto z tak niesamowitego pojazdu, którym bez problemu dotrze się w każde klimatyczne i warte uwagi miejsce. seekrakow.com/en/schindlers-factory-guided-tour/