Wypożyczamy auto – praktyczny poradnik

podróż wypożyczonym samochodem

Każdy słyszał o nowoczesnym i coraz bardziej popularnym sposobie podróżowania, łączącym korzystanie ze środków lokomocji z jazdą wypożyczonym autem. Firmy oferujące wynajem samochodów prześcigają się w atrakcyjności ofert, na co zatem zwrócić uwagę zanim skorzystamy z tego sposobu podróżowania?

Planujmy z wyprzedzeniem

Jeśli nie mamy jeszcze swojej ulubionej wypożyczalni samochodów w podróży, zróbmy rozpoznanie. Pośpiech jest złym doradcą. Wybierzmy na spokojnie ofertę najbardziej korzystną dla nas.

Regulamin i kwestie finansowe

Starannie zapoznajmy się z regulaminem, określa on dokładnie warunki wynajmu auta, wymagania wobec kierowcy, np. jego wiek, czy okres posiadania prawa jazdy. Niska cena to nie wszystko, sprawdźmy, czy oferta obejmuje ubezpieczenie, by nie ponosić dodatkowych kosztów ewentualnych usterek, ważne, czy w cenę wliczone jest paliwo.

Zabezpieczenie finansowe

Wynajem samochodów Śląsk w podróży najczęściej wymaga od klienta posiadania karty kredytowej lub debetowej z odpowiednimi środkami na koncie, rezerwacja internetowa też wymaga określonej opłaty, która przepada w przypadku rezygnacji.

Wynajem za granicą

Ceny wynajmu aut za granicą są nieco wyższe niż w Polsce. Pamiętajmy o zapoznaniu się z przepisami kodeksu drogowego danego państwa. Jeśli zwrócimy uwagę na wszystkie powyższe aspekty, oraz zastosujemy się do wymagań regulaminu, nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się ze swobody i komfortu podróży wynajmowanym autem.